Cechy dobrej firmy kominiarskiej

Cechy dobrej firmy kominiarskiej

Regularne przeglądy przewodów kominowych to kluczowa kwestia jeśli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie całej instalacji grzewczej. Pamiętaj, że jest to szczególnie ważne - od tego zależy bowiem bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Cykliczne czyszczenie i kontrolowanie stanu technicznego komina pozwoli także na unikniecie niebezpiecznych i kosztownych awarii. Czym zatem kierować się przy wyborze profesjonalnej firmy kominiarskiej? Jakie cechy powinny ją wyróżniać? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Doświadczenie 

Przeglądając oferty różnych firm świadczących usługi kominiarskie warto zwrócić uwagę na doświadczenie. Dlaczego to takie ważne? Opowiedzieć jest bardzo prosta. Jeśli dana firma istnieje na rynku od wielu lat możesz mieć pewność, że posiada ona szerokie grono stałych i zadowolonych klientów. Czy jest zatem lepszy dowód solidności danego kominiarza? Oprócz tego wiele lat w fachu kominiarza to ogromna wiedza ekspercka i setki sprawdzonych kominów. Korzystając z usług firmy o wieloletniej tradycji masz gwarancję wysokiej jakości usług i tego, że fachowiec naprawdę zna się na rzeczy.

Kompleksowość to podstawa

Wybierając firmę kominiarską sprawdź jakie usługi świadczy. Warto bowiem wybrać fachowca, który nie tylko przeprowadzi przegląd, ale w przypadku ewentualnych usterek dokona fachowej naprawy. Dobra firma kominiarska w swoje ofercie powinna mieć takie usługi jak:

  • kontrola przewodów kominowych - usługa ta polega przede wszystkim na szczegółowym sprawdzeniu szczelności przewodów kominowych. Zaniedbanie tej kwestii może prowadzić do zatruć i zaczadzeń. Dlatego też przewody kominowe powinny być kontrolowane przynajmniej raz do roku. Pozwala to na poznanie faktycznego stanu technicznego, sprawności przewodów kominowych i wykrycie ewentualnych nieprawidłowości. 
  • czyszczenie przewodów kominowych - przewody spalinowe należy czyścić minimum dwa razy do roku. Przewody dymowe zaś cztery razy do roku. Wentylacyjne natomiast wymagają czyszczenia przynajmniej raz w roku. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nagromadzenie się sadzy może być przyczyną zatruć czadem lub grozić samozapłonem doprowadzając do pożaru budynku
  • kontrola instalacji gazowej - jest to usługa świadczona jedynie przez wyspecjalizowane firmy kominiarskie. Polega na sprawdzeniu szczelności aparatów gazowych, takich jak piece, kuchenki itp. Regularne kontrole tych urządzeń oraz całej instalacji gazowej pozwalają na wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości i zapobieganie niebezpieczeństwu. 
  • montaż systemów kominowych - jest to dodatkowa usługa polegająca na montażu wkładów kominowych do kotłów na paliwa stałe. Firma posiadająca w swojej ofercie tego typu usługi to gwarancja szerokiej wiedzy eksperckiej w dziedzinie systemów i przewodów kominowych. 

Niezawodni fachowcy

Nie przez przypadek powszechne jest przekonanie, że kominiarz przynosi szczęście. Praca ta bowiem jest niezwykle trudna i odpowiedzialna. To od doświadczenia i wiedzy fachowców zależy bezpieczeństwo wielu ludzi. Wszystkie wyżej wymienione cechy znajdziesz w Zakładzie usług kominiarskich z Warszawy. Zapoznaj się z bogatą ofertą. Zapraszamy!

Wróć do bloga