Elastyczne systemy kominowe – dlaczego cieszą się taką popularnością?

Elastyczne systemy kominowe – dlaczego cieszą się taką popularnością?

Elastyczne wkłady kominowe zostały stworzone z myślą o utrudnionych warunkach instalacyjnych. Ta cecha sprawia, że mogą być montowane nawet w nieregularnych i posiadających uskoki kanałach. Podstawowym elementem wkładów są elastyczne rury złożone z jednowarstwowej odpowiednio ukształtowanej taśmy, które dopasują się do każdej szachty. Harmonijkowaty kształt sprawia, że wkładka jest tak giętka, że można ją zainstalować w każdych warunkach.

Do montażu elastycznych systemów kominowych wykorzystuje się złączki, a następnie wykonuje uszczelnienie z wykorzystaniem silikonu wysokotemperaturowego. Takie zabezpieczenie gwarantuje bezawaryjną pracę całego systemu przez długie lata.

Instalacja kominka w domu jednorodzinnym

Jednym z największych problemów przy budowie kominka jest montaż przyłącza. Zdarza się również, że kanał wewnętrzny posiada nieregularny kształt i niemożliwe jest przeprowadzenie tradycyjnego systemu kominowego. W takim przypadku konieczna jest instalacja elastycznego systemu o zwiększonej odporności korozyjnej, który usprawnia montaż kominka przy zabudowanym przyłączu. W zależności od warunków budowlanych zakłady usług kominiarskich polecają złączki przyłączeniowe i rury elastyczne w preferowanych wariantach długości oraz pakiety z dodatkową złączką służące do podłączenia z kominem ceramicznym.

Elastyczne systemy kominowe – wentylacja

Giętkie systemy rurowe znajdują także zastosowanie przy tworzeniu wentylacji. Są bardzo odporne na działanie czynników mechanicznych i na tyle elastyczne, że pozwalają na zgięcie pod dowolnym kątem i w dowolnym miejscu.

 

Wróć do bloga