Inspekcja komina kamerą kominową

Inspekcja komina kamerą kominową

Dawno minęły czasy, gdy kominiarze mieli do dyspozycji wyłącznie lusterka i własną głową ryzykowali przegląd komina. Dziś przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii można dokładnie przyjrzeć się wnętrzu komina na każdej wysokości. W tym celu stosuje się cyfrowe kamery kominowe

Co zobaczy oko kamery?

Kamera jest tak skonstruowana, że jej głowica obraca się w dwóch płaszczyznach – poziomej i pionowej. Długi kabel, na którym jest zamontowana, pozwala na dokładne zbadanie nawet najwyższego komina. Dzięki kamerze można szybko i sprawnie zlokalizować nawet drobne nieszczelności w kominie oraz dokładnie sprawdzić wnętrze przewodów. Oczywiście, zdarzają się również tak niewielkie ubytki, których nie da się dostrzec nawet okiem kamery, jednak jej zastosowanie pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania budynku i zapewnienie spokoju jego mieszkańcom. Nowoczesne kamery kominowe nie tylko pozwalają obejrzeć wnętrze komina, ale również nagrać obraz w wysokiej jakości. Takie nagranie zawsze warto mieć pod ręką w przypadku planowania jakichkolwiek prac budowlanych w obrębie komina.

Warto zainwestować w inspekcję przy użyciu kamery

Inspekcja komina przy użyciu kamery kominowej to zwykle koszt około kilkudziesięciu złotych. Jest to inwestycja, która zdecydowanie się opłaca – pozwala wykryć nawet drobne nieszczelności i wykonać niezbędne naprawy na etapie, gdy nie wymagają one zbyt dużego nakładu czasu i środków finansowych. Możliwe jest również zamówienie wraz z inspekcją komina odpowiedniej opinii, która przyda się w razie jakichkolwiek kontroli.

Jeżeli potrzebujesz dokładnego sprawdzenia przewodów kominowych, skorzystaj z usług doświadczonych profesjonalistów. Kamera kominowa to usługa, dzięki której zyskasz pewność, że system kominowy w budynku działa bez zarzutu, a ewentualne nieszczelności czy uszkodzenia we wnętrzu komina zostaną szybko wykryte.

Wróć do bloga