Lepsza kawka przy kominku niż w kominie

Lepsza kawka przy kominku niż w kominie

Ptaki zakładają gniazda w kominie najczęściej jesienią, gdy szukają cichego i bezpiecznego miejsca, w którym będą mogły przezimować. Obecność ptasiego gniazda to jedna z najczęstszych przyczyn niedrożności przewodów kominowych

A to przekłada się na niesprawną wymianę powietrza, problemy z funkcjonowaniem urządzeń grzewczych, a także zwiększa ryzyko zatrucia tlenkiem węgla. Gdy gniazdo w kominie już się znajduje, nie zawsze można je usunąć – dzieje się tak wtedy, gdy w gnieździe znajdują się pisklęta. W innych przypadkach konieczne jest skorzystanie z profesjonalnych usług kominiarskich. Problemem jest nie tylko sama obecność gniazda – znajdujące się w nim ptaki mogą wypadać do przewodu kominowego, tam zdychać i dodatkowo utrudniać przepływ powietrza. W niedrożnym kominie może również powstawać groźny dla zdrowia mieszkańców ciąg wsteczny, który wtłacza spaliny i szkodliwe gazy z powrotem do wnętrza.

Siatki i kolce odstraszą nieproszone ptaki

Aby uniknąć problemu z gnieżdżącymi się w kominie ptakami, warto zawczasu zadbać o rozwiązania, które uniemożliwią im gniazdowanie. Najprostszym w montażu są siatki polietylenowe lub galwaniczne. Montuje się je u wylotu komina w taki sposób, że ptaki nie mają możliwości wejścia do środka. Siatki nie zakłócają przepływu powietrza ani funkcjonowania przewodów kominowych. Warto je zamocować za pomocą śrub, które umożliwią ich tymczasowy demontaż – takie rozwiązanie przyda się podczas prac konserwacyjnych i przeglądów komina. Dobrym uzupełnieniem siatek mogą być kolce przeciw ptakom, które uniemożliwią im nawet siadanie na powierzchni dachu wokół komina.

Skuteczne rozwiązanie – usługi kominiarskie Warszawa

Jeżeli masz problem z ptakami, które upodobały sobie wlot do komina i nieustannie zakładają w nim gniazda, warto skorzystać z usług doświadczonego kominiarza. Profesjonalista szybko i fachowo usunie gniazdo oraz zamontuje rozwiązania, które uniemożliwią ptakom zakładanie kolejnych gniazd. Udrożnianie kominów to usługa, dzięki której problem ptaków w kominie zostanie raz na zawsze wyeliminowany.

Wróć do bloga