Nasady kominowe – skuteczne wspomaganie ciągu

Nasady kominowe – skuteczne wspomaganie ciągu

Nasady kominowe sprawdzają się nie tylko w miejscach narażonych na silne wiatry. Warto je również umieścić na kominach, które znajdują się bardzo nisko na połaci dachu lub w pobliżu których stoją wysokie ściany lub drzewa

Są też odpowiednim rozwiązaniem w pomieszczeniach, które znajdują się na ostatnich kondygnacjach budynków, gdyż tam niewielką wysokość mają kominy wentylacyjne. Zadaniem nasad kominowych jest ograniczenie cofania się gazów i spalin z powrotem do pomieszczenia. Co więcej, niektóre typy nasad pozwalają również na ochronę komina przed działaniem śniegu i deszczu.

Wybór nasady zależy od rodzaju komina

Wybór nasady kominowej nie zawsze jest oczywisty, najczęściej trzeba zwracać uwagę zarówno na miejsce, w którym ma być zamontowana, jak i materiał, z jakiego jest wykonana. W przypadku kominów dymowych i spalinowych, które są nieustannie narażone na kontakt z substancjami żrącymi, nasady kominowe powinny być wykonane z kwasoodpornego materiału (najlepiej sprawdza się chromo-nikiel). Natomiast na kominach wentylacyjnych skutecznym rozwiązaniem będzie blacha ocynkowana, która ma podwyższoną odporność na niszczące działanie czynników atmosferycznych. Wszystkie dopuszczone do sprzedaży nasady kominowe powinny posiadać ważną aprobatę techniczną oraz spełniać pozostałe normy, jakie są wymagane polskim prawem. Kupując nasadę kominową klient ma prawo poprosić sprzedawcę o okazanie wszystkich niezbędnych dokumentów.

Montaż nasady warto powierzyć fachowcom

Równie ważny co wybór odpowiedniej nasady, jest jej prawidłowy montaż na kominie. To zadanie najlepiej powierzyć profesjonalistom, gdyż samodzielne montowanie nasady może nie rozwiązać problemu ze wstecznym ciągiem. Drobne niedopatrzenia i niedociągnięcia podczas montowania nasady sprawiają, że nie spełnia ona swojego zadania. Nasza propozycja jest dla osób, którym zależy na szybkim, fachowym i bezproblemowym doborze i montażu odpowiedniej nasady kominowej. Mistrz kominiarski ze wszystkimi niezbędnymi uprawnieniami tak zamontuje nasadę, że użytkownicy budynku będą mogli zapomnieć o problemach ze wstecznym ciągiem i cofaniem się spalin.

Wróć do bloga