Zastosowanie kamery kominowej w trakcie inwentaryzacji przewodów

Zastosowanie kamery kominowej w trakcie inwentaryzacji przewodów

Kontrola przewodów kominowych ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa domowników.  Zbagatelizowanie usterek lub nieszczelności przewodów może być realnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet i życia. Aby zapobiec zaczadzeniom i zatruciom należy przynajmniej raz w roku dokonać inwentaryzacji. Obecnie do sprawdzenia funkcjonalności przewodów kominowych wykorzystuje się zaawansowane technologicznie urządzenia takie jak kamery kominowe. Chcesz wiedzieć, jak ważne jest ich zastosowanie? W dalszej części artykułu wyjaśniamy, w jaki sposób działają takie kamery oraz jakie korzyści niesie ich wykorzystanie podczas przeglądów instalacji.

Kamery kominowe – jaką pełnią funkcję podczas inwentaryzacji kominów?

Kamery kominowe to urządzenia, bez których trudno dziś dokonać dokładnego przeglądu komina. Dzięki nim w łatwy i niewymagający wysiłku sposób można dotrzeć do najtrudniej dostępnych miejsc w przewodach kominowych. Tym samym zwiększa się szansę na szybkie wykrycie usterek, które są niewidoczne gołym okiem. Oprócz tego, że można na bieżąco śledzić ruchy kamery, dodatkową opcją jest także możliwość rejestracji obrazów. Urządzenie wykonuje zdjęcia oraz kręci filmy, które można później wielokrotnie odtwarzać w dowolnym momencie. Taka opcja ułatwia weryfikację wstępnej diagnozy i pozwala na dokładne znalezienie przyczyn nieprawidłowości, z którymi zdecydowanie łatwiej poradzić sobie podczas naprawy.

Dzięki videoweryfikacji kominiarz może dokładnie przyjrzeć się przewodom i zapobiec usterkom w przyszłości, tym samym oszczędzając budżet domowników. Dobra jakość obrazu pozwala dostrzec nawet nieznaczne uszkodzenia, które mogłyby zostać pominięte podczas przeglądów bez rejestracji. Co więcej, zarejestrowane obrazy mogą się także przydać w przyszłości podczas kolejnych inwentaryzacji. Nowoczesne kamery kominowe do przeglądów kominiarskich w Warszawie wykorzystuje m.in. nasz Zakład Usług Kominiarskich Janusz Mitas, który świadczy kompleksowe usługi w zakresie inwentaryzacji i naprawy kominów od 1991 roku.

Wróć do bloga